Monitoring i ewaluacja kluczem do sukcesu

Pozycjonowanie stron internetowych w Koninie to działanie, którego najlepsze efekty przychodzą z czasem. Tydzień po tygodniu, miesiąc po miesiącu, te same niewielkie nakłady są w stanie zapewnić znacznie lepsze pozycje w wynikach wyszukiwania dla różnych fraz, a po długim czasie nawet całkowite zaprzestanie działań może skutkować pozostaniem na bardzo wysokich pozycjach. Każdy kolejny miesiąc trwania kampanii pozycjonowania stron internetowych to większa efektywność każdej złotówki wydanej na ten rodzaj promocji. Możliwe jest to dzięki odpowiedniej ewaluacji działań i ich ciągłemu monitoringowi.

Praca na żywym organizmie

Pozycjonowanie stron WWW Konin bardzo różni się od innych działań promocyjnych podejmowanych przez agencje interaktywne. Klasyczne kampanie marketingowe mają charakter zarzucania wędki z przynętą i czekania, aż ryba ją złapie. Można oczywiście rzucać celniej lub dobierać lepszą przynętę, czyli wykupywać banery reklamowe w lepszych miejscach czy lepiej formułować swoje maile reklamowe, ale cały czas jest to zarzucanie sieci i patrzenie, co się złowi. W przypadku pozycjonowania nasze działania polegają raczej na wejściu do wody i szukaniu, gdzie są ryby, a prawdziwy problem polega na tym, że nie jesteśmy sami w wodzie, inni rybacy mam przeszkadzają i się przepychają, a ryby przecież też swój rozum mają i reagują na wszystkie nasze działania. Musimy się uczyć na podejmowanych przez nas działaniach.

Uczące się pozycjonowanie

Poprzez uczące się techniki pozycjonowania stron WWW w Koninie należy rozumieć ciągłe monitorowanie skutków naszych działań. Musimy sprawdzać:

  • Jak szybko rośnie nasza pozycja dla danej frazy?;
  • Ile kosztuje uzyskanie konkretnego miejsca dla danej frazy?;
  • Jakich nakładów wymaga utrzymanie pozycji dla danej fraz?
  • Jaką korzyść przynosi uzyskanie lepszej pozycji na danej frazie?
  • Czy nakłady ponoszone na daną frazę się zwracają? – www.activate.pl

Celem monitorowania jest ustalenie:

  • Które frazy realnie przynoszą wzrost przychodów w Koninie?;
  • Ile kosztuje wzrost przychodów o złotówkę na danej frazie?

W ten sposób można zidentyfikować te obszary, które realnie pozwalają firmie zarabiać, a nie tylko błyszczeć w wynikach wyszukiwania, które same w sobie naprawdę nie są istotne. Celem firmy jest zarabianie, więc poprzez odpowiedni monitoring działań należy się uczyć, co realnie w danym przypadku przynosi zysk, a co jest nieefektywnym. – www.activate.pl/pozycjonowanie-stron